27.07.2023Інтерв'ю з учнем, який набрав 200 балів в НМТ
Пишаємося нашими ліцеїстами.
Інтерв'ю з учнем, що набрав максимально можливий результат за виконання завдань з англійської мови національного мультипредметного тесту у 2023 році. Щоб інші могли надихатися прикладом та досягати вершин.
 
 
  • Як готувався до складання НМТ?
- Внаслідок моєї неуважності я зареєструвався писати НМТ протягом додаткової сесії (на місяць пізніше основної). На щастя, вчителі погодились проводити уроки особисто для мене навіть улітку, і саме ці уроки допомогли мені найбільше. Я почав активно готуватися за 2 тижні до НМТ, і в останні дні себе не перевантажував.
 
 
  • Що було найважче під час тесту?
- Буває так, що чітко відповідь не знаєш і треба використовувати інтуїцію. Мені було складно прийняти чітке рішення і я часто змінював відповіді у проблемних питаннях - хоча потім виявилось, що саме те, що моя інтуїція підказала спочатку, було правильним і я даремно сумнівався. Під час тесту не хвилювався, бо знав, що я добре підготований.
 
 
  • Кому передусім ти завдячуєш своїм високим результатом?
- Передусім я завдячую вчителям, які заради мене одного проводили уроки - навіть у вихідні перед НМТ.
Англійську мову я посилено вчив і докладав зусиль.Хочу зазначити, що уроки з носіями мови мені дуже допомогли і, взагалі, це був мій улюблений тип уроків.
 
 
  • Як ти гадаєш, чи вплинули на результати учнів обставини, пов'язані із життям і навчанням під час пандемії Covid-19 та в умовах агресивної війни росії проти нашої країни?
- Онлайн навчання вимагає набагато більше дисципліни, аніж оффлайн. Під час останніх місяців навчання я працював на повну і зумів взяти максимум з онлайн, але якщо брати загалом увесь онлайн, то, звичайно, фізично ходити в школу було б ефективніше і веселіше. До того ж тривоги і відключення електроенергії часто зривали уроки. Єдиним плюсом для мене був локдаун під час ковіду - я встиг сильно підвищити свій рівень знання англійської.
 
 
  • Поділися "рецептом" успіху, що потрібно робити для отримання хороших результатів з НМТ/ЗНО?
- Не можна відкладати все на останній день перед НМТ. Активну підготовку потрібно починати за 1 - 3 тижні.
- Демонстраційне НМТ - це найкращий спосіб себе оцінити. Потрібно чесно і не підглядаючи писати їх удома, щоб зрозуміти, що саме необхідно довчити.
- Не можна хвилюватися. Реальний і демонстраційний НМТ відрізняются тільки обстановкою. Мені допомогало те, що під час тесту я сидів за своїм комп'ютером, як я звик вдома - ноги і руки в усі сторони, то нагинався, то лежав.
 
 
  • Ким ти себе бачиш через 10 років?
- Я планую бути програмістом і вже роками докладаю багато зусиль для цього. До того ж, я планую жити за кордоном. Це пояснює моє знання математики і англійської.